Případové studie

Qlandia

Chytrý zákazník

Qlandia je řetězec, který tvoří 7 nákupních center ve Slovinsku, s dlouhou historií (první nákupní centrum bylo otevřeno v roce 2006) a více než 300 nájemci nabízejícími všechno možné zboží a služby: módu, kosmetiku, technologie, restaurace atd.

Chytrý důvod

Qlandia nabízela svým zákazníkům tištěné dárkové vouchery od roku 2014 a chtěla tento výrobek modernizovat, aby držela krok s moderními trendy v nakupování a dárkových kartách. Zákazníci chtěli nabídnout návštěvníkům svých obchodů produkt s přidanou hodnotou v podobě výhod a personalizace a zároveň optimalizovat správu karet.

Chytré řešení

Společnost SmartGifty společně se svým zákazníkem vyvinula on-line řešení na míru pro správu nového produktu – dárkových karet Qlandia. Na webové platformě mohl zákazník nahradit ruční administrativní práci spojenou s prodeji, skladovými zásobami a proplacení a nabídnout svým zákazníkům větší svobodu v dárkových kartách (on-line nákupní místo, personalizace poukazů, on-line kontrola zůstatků v režimu 24/7 atd.). Světlo světa spatřil nový webový obchod s dárkovými kartami pro zvýšení povědomí o značce a produktech a jako místo on-line nákupů pro právnické a fyzické osoby ve Slovinsku. Dárkové karty Qlandia měly neomezenou platnost, byly dostupné v několika různých designech a byly vystavovány jako jednorázové vouchery v hodnotě až 300 eur.

Chytrý výsledek

Ve spolupráci se SmartGifty mohla Qlandia nabídnout svým zákazníkům moderní a mimořádně unikátní produkt a zároveň získala systém časově optimalizované správy s přehlednými a podrobnými informacemi v reálném čase.

Supernova

Chytrý zákazník

Supernova se po dynamickém růstu v letech 2019 a 2020 zařadila mezi nadnárodní nákupní řetězce s nákupními centry v Rakousku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a Rumunsku. Jedná se o jednoho z největších hráčů v segmentu komerčních nemovitostí s pronájmem prodejní plochy v Evropě, který provozuje nákupní centra a retailové parky. Na začátku roku 2020 převzala společnost Supernova do svého vlastnictví nákupní centra Qlandia a změnila jejich vizuální vzhled z oranžové Qlandia na červenou Supernova.

Chytrý důvod

Supernova v minulosti provozovala off-line systém dárkových karet (s kontaktními čipy), který byl nákladný, obtížně se spravoval a nebyl právě uživatelsky jednoduchý. Na základě jejich požadavků jsme jim v roce 2016 dodali řešení, které proměnilo tento systém na on-line platformu SmartGifty. Nyní několik let úspěšně používají naši webovou platformu. Po převzetí nákupních center Qlandia na přelomu let 2019/2020 chtěla Supernova spojit obě dárkové karty do jedné – dárkovou kartu Qlandia a stávající dárkovou kartu Supernova a nabídnout zákazníkům moderní řešení nejen co se týče nákupních možností, ale také kvality. Bylo důležité vzít přednosti obou produktů a zkombinovat je tak jednoduše, jak to jen půjde. Supernova využívá řešení SmartGifty ve svých 25 nákupních centrech ve Slovinsku a v Chorvatsku a další lokality má v plánu.

Chytré řešení

Spojení obou systémů dárkových karet (Qlandia a Supernova) do jednoho a spuštění nového mobilního a prvního uživatelského webového obchodu pro zákazníky. Chytrým spojením vzniklo řešení na míru podle požadavků zákazníků s možností správy produktu (dárkových karet) v několika zemích. Díky kompletnímu přehledu o produktu v několika nákupních centrech a na několika trzích v režimu 24/7 v reálném čase může zákazník plánovat marketingové aktivity a optimalizovat administrativu (papírování). Produkt, v tomto případě dárková karta Supernova, se ve Slovinsku a v Chorvatsku mírně liší (kvůli regulacím a preferencím zákazníků), ale existuje v jednom chytrém, on-line řešení, které nabízí několik administrátorských přístupů s definovanými přihlašovacími právy a přehledy.

Chytrý výsledek

Podrobný přehled prodejů a proplacení pro každý trh v různých měnách, monitorování skladových zásob a snadná správa transakcí s nájemci. Na straně zákazníka – možnost on-line výměny dárkové karty Qlandia za dárkovou kartu Supernova s ještě bohatšími nákupními možnostmi a elektronická dárková karta zvýšily oblíbenost produktu a prodeje.

Cubo

Chytrý zákazník

Prestižní a moderní golfové hřiště ve Slovinsku – hvězda mezi evropskými golfovými šampiony. Toto krásné hřiště s výhledem na Alpy je známé pro svou vyváženou kombinaci dynamických přechodů, písečných bunkrů a obrovských zelených ploch s rozmístěnými stromy.

Chytrý důvod

Soudobý digitální způsob monitorování a podpory pro hráče golfů s jednoduchou a uživatelsky přívětivou identifikací a placením za služby – to vše v jednom produktu.

Chytré řešení

Členská karta, která je kombinací identifikačního průkazu a platební karty pro placení žetonů/míčků a dalších služeb (jídlo, nápoje) v klubu. Předplacená karta pro zachování členských kont v bezpečí a stále po ruce.

Chytrý výsledek

Členové toto řešení přijali rychle a efektivně. Jejich karta jim také nabízí nejrůznější možnosti, od měsíčních plateb / členských příspěvků až po roční platby s benefity ke každému balíčku. Velikost karty odpovídá velikosti platební karty, takže si ji členové mohou kdykoliv přidat do své peněženky.